Tapyba, medžio dirbinių drožinėjimas, kineziterapija, šaltkalvystė, savanorystė, organito papuošalų gamyba… ir tai dar ne visi Andriaus Merkio talentai!

Esu Andrius Merkys ir kviečiu žvilgtelėti į mano tapybos darbų parodą „Kelionės ir potyriai“. Pats pavadinimas kilo gan natūraliai, nes tapyba užsiimu tada, kai iškyla jausmai ar apmąstymai. Tapinių tema mano akyse yra plati, kartais net beribė. Tą stengiuosi išreikšti įvairiai, nors iš pirmo žvilgsnio jie gal ir nėra aiškūs visiems. Naudoju sodrias spalvas, todėl patys darbai yra ryškūs ir spalvoti. Prieš pradedant tapyti, piešiau tik pieštuku ar želiniu rašikliu, tad nusprendžiau įnešti spalvų.

Mano tapybos kelias prasidėjo nuo apsilankymo draugės parodoje, po kurios iškart keliavau pirkti dažų. Mažai ką žinodamas apie tapybą, nusipirkau 8 spalvų dažų rinkinį ir leidau sau eksperimentuoti. Paroda „Kelionės ir potyriai“ – kelerių metų kūrybinis kelias. Savo kūryba siekiu pasidalinti tuo, kas yra mumyse: siekis geriau suprasti save, noras pabandyti kažką naujo ir galbūt sukurti, kas džiugintų kitus.

Save laikau paprastu, mažai kuo išsiskiriančiu, laisvu (kiek galiu sau leisti) ir žemišku žmogumi, nors mano veiklos ir mąstymas nėra įprasti. Jei atvirai – esu autošaltkalvis bei kineziterapeutas – nesu įgijęs meninio išsilavinimo. Esu kaip klajūnas nešamas vėjo savo veiklose, kaip sakoma – „nors kelias aiškus, žmonėms patinka takeliai“.